Menu

Dane teleadresowe

ul. Warszawska 5, 87-148 Łysomice

tel./fax: +48 56 678 32 23
tel. kom. +48 500 431 830

e-mail: sekretariat@splysomice.pl

Nasze osiągnięcia

Literackie talenty

Pisarskie talenty obrodziły w tym roku w klasie 8 B, dwoje uczniów – Łucja Szablewska i Hubert Zubik- zdobyło nagrody w konkursach literackich.

Łucja została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Braterska Rapsodia” organizowanego przez Szkołę Podstawową w Węgiersku pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 6-8. Zadanie polegało na napisaniu opowiadania, którego akcja związana jest z jednym ze wspólnych polsko-węgierskich epizodów w historii. Z uwagi na rocznicę wybuchu powstania węgierskiego w 1956 roku prace uczniów miały nawiązywać do tego wydarzenia. Opowiadanie Łucji pt. „DWA oblicza przyJAŹNI" zajęło 2. miejsce.

Natomiast Hubert Zubik wziął udział w Międzyszkolnym Konkursie Literackim na opowiadanie pn. „Z Toruniem w tle”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 10 w Toruniu pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zadaniem uczestników , uczniów klas 7-8 , było napisanie twórczego opowiadania z motywem detektywistycznym. Młodzi adepci sztuki pisarskiej musieli nie tylko zaintrygować czytelników oryginalną fabułą kryminalną, ale też poznać ciekawostki związane z Toruniem oraz zilustrować tekst własnoręcznym rysunkiem. Hubert za swoje opowiadanie pt. „Detektyw Mike na tropie” otrzymał wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!

Nagrodzone opowiadania możecie przeczytać na szkolnym padlecie w zakładce Biblioteka

  • thumbnail
  • Hubik
  • Łucja

Wróć

Odnośniki

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Łysomicach

ul. Warszawska 5, 87-148 Łysomice

tel./fax: +48 56 678 32 23
tel. kom. +48 500 431 830

e-mail: sekretariat@splysomice.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja szkoły na mapie