Menu

Szachy

  • 1

Mistrzostwa Powiatu w Szachach

Każdego roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w Powiatowych Mistrzostwach w Szachach. W tym roku zawody rozegrane zostały 21 października w Czernikowie. Mistrzostwa przeprowadzone zostały w dwóch kategoriach: Igrzyska młodzieży (klasy siódme i ósme) oraz Igrzyska dzieci (klasy szóste i młodsze). Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów z klas III - VIII. W Igrzyskach młodzieży bezkonkurencyjny okazał się uczeń naszej szkoły Artur Talkowski
  • aim

Turniej szachowy

18 października rozegrano szkolny turniej szachowy w kategorii klas V-VI, w którym uczestniczyło 18 zawodników. Najlepszym okazał się Ayman Alammari, który wyprzedził Karola Talkowskiego. Trzecie miejsce zajęła Aida Dembek.

  • turniej

Szkolny turniej szachowy

Po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowaliśmy turniej szachowy dla uczniów z klas najmłodszych. W turnieju wzięło udział 20 uczestników z klas III-IV. Dla większości z nich był to pierwszy turniej w ich życiu.
  • szachy

Szachowy Mistrz Szkoły 2021/2022

Szachowym Mistrzem naszej szkoły w roku szkolnym 2021/2022 został Artur Talkowski, pokonując w finale Nathana Przybyszewskiego. To już kolejny tytuł Mistrzowski Artura. Trzecie miejsce zajął jego brat Karol.

Serdecznie gratulujemy 
  • zd1

Szachowe Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Łysomicach

23 czerwca w naszej szkole rozegrane zostały turniej szachowy o tytuł Mistrza Szkoły Podstawowej w Łysomicach. W zawodach wystartowało 46 uczniów z klas II i III nauczania początkowego oraz z klas IV-VIII. Zawodnicy rozegrali 5 rund systemem szwajcarskim.

  • 970

Dlaczego warto grać w szachy?

Szachy są jak życie (…). Każda figura i pion mają swoje zadanie. Niektóre są słabe, inne są mocne. Niektóre ważne są na początku gry, a inne cenniejsze pod koniec. Ale żeby wygrać, potrzebujesz ich wszystkich. I, tak jak w życiu, nie ma punktacji. Można mieć o dziesięć pionów mniej, a i tak wygrać.
– ADAM FAWER
  • 971

Powiedzieli o szachach

"Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" - Paul Morphy

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa w Łysomicach

ul. Warszawska 5, 87-148 Łysomice

tel./fax: +48 56 678 32 23
tel. kom. +48 500 431 830

e-mail: sekretariat@splysomice.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja szkoły na mapie