Menu

Szachy

 • turniej szachowy

Mistrzostwa szkoły - grudzień 2023

13 grudnia rozegrany został turniej, w którym wzięło udział 17 najlepszych szachistów naszej szkoły, w tym trzech uczniów z klas trzecich, jeden z klasy drugiej i jeden z klasy pierwszej. Turniej rozegrano systemem szwajcarski, na dystansie 7 rund z tempem 10 min na zawodnika. Najlepszym okazał się Ayman Allamari, drugi był Karol Talkowski a trzeci Franciszek Obermueller.
 • turniej

Szkolny turniej szachowy dla klas szóstych 2023

23 listopada uczniowie klas szósty rozegrali turniej szachowy. Do turnieju zostało zaproszonych dwoje uczniów klas młodszych – Lucjana Talkowska z klasy czwartej oraz Mikołaj Dembowski z klasy drugiej. Razem w turnieju uczestniczyło 15 zawodników. Turniej wygrała Aida Dembek, na drugim miejscu znalazła się Lucjana Talkowska (!!!), na trzecim Oscar Jachimczak.
 • turniej szachowy

Szkolny turniej szachowy dla klas siódmych i ósmych 2023

Pierwszy turniej szachowy w roku szkolnym 2023/2024 rozegrany został 19 i 26 października 2023r. W turnieju wzięli udział uczniowie klas siódmych i ósmych. Rywalizacja wyłoniła zawodników, którzy będą reprezentowali naszą szkołę w zawodach powiatowych: Obermueller Franciszek, Paczkowski Mieszko, Talkowski Karol, Alammari Ayman oraz Stefaniak Lena.
 • Mistrzostwa szkoły w szachach

Szachowe Mistrzostwa Szkoły Podstawowej 2023

21 czerwca rozegrany został turniej podsumowujący tegoroczne zmagania szachowe – mistrzostwa szkoły. W zmaganiach wystąpiło 28 uczniów z klas III-VIII. Mistrzostwa zostały oficjalnie otwarte przez dyrektora szkoły, pana Jana Kalinowskiego. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim, na dystansie 9 rund z czasem 10 min na zawodnika.
 • turniej szachowy

Szkolny turniej szachowy dla klas trzecich 2023

16 czerwca uczniowie klas trzecich rozegrali turniej szachowy. Na turniej gościnnie zostali zaproszeni uczniowie klasy 2a. W turnieju wzięła udział rekordowa ilość graczy – 36 uczniów, w tym 10 z klasy 2a. Dla wielu z nich był to pierwszy turniej w ich życiu. Pomimo, że w grze dominowali uczniowie klas trzecich, to ich młodsi koledzy z klasy 2a zrobili bardzo dobre wrażenie.
 • turniej

Szkolny turniej szachowy dla klas czwartych 2023

Bardzo ciekawie zapowiadał się turniej szachowy dla klas czwartych. Na turniej zostało zaproszonych czworo najlepszych szachistów z klas trzecich (wyłonionych z wcześniej przeprowadzonego turnieju klas trzecich). Z klas czwartych wystartowało 19 szachistów. Turniej był emocjonujący od początku do końca.
 • turniej

Szkolny turniej szachowy dla klas piątych 2023

24 marca rozegrany został kolejny turniej szachowy, tym razem przeznaczony dla uczniów klas piątych. Do zawodów przystąpiło 15 najlepszych szachistów z klasy 5a i 5b. Walka o podium była bardzo wyrównana i rozstrzygnęła się dopiero w ostatniej rundzie. Zwyciężyła Aida Dembek, która w rundzie finałowej pokonała
 • turniej szachowy dla klas ósmych

Szkolny turniej szachowy dla klas ósmych 2023

23 marca uczniowie najstarszych klas naszej szkoły rozegrali turniej szachowy o miano najlepszego szachisty klas ósmych. Do rozgrywek przystąpiło 15 szachistów z klas VIII a, VIII b oraz VIII c. W zawodach wystąpił najlepszy zawodnik naszej szkoły, wielokrotny Mistrz naszego Powiatu – Artur Talkowski. Artur wygrał
 • turniej szachowy dla klas trzecich

Szkolny turniej szachowy dla klas trzecich 2023

W piątek 3 marca uczniowie klasy 3a, 3b i 3c rozegrali turniej szchowy. Dla większości z nich był to ich pierwszy turniej w życiu. Mieli okazję doświadczyć emocji jakie towarzyszom zawodom szachowym. Turniej, który uroczyście otworzył pan Dyrektor, rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund.
 • turniej

Szkolny turniej szachowy klasy VI - VIII 2023

W piątek 24 lutego odbył się szkolny turniej szachowy dla klas VI - VIII. W turnieju wzięło udział 12 zawodników, którzy rozegrali między sobą pięć rund systemem szwajcarskim. Bezkonkurencyjny okazał się Nathan Przybyszewski, zajmując pierwsze miejsce.
 • 1

Mistrzostwa Powiatu w Szachach 2022/2023

Każdego roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w Powiatowych Mistrzostwach w Szachach. W tym roku zawody rozegrane zostały 21 października w Czernikowie. Mistrzostwa przeprowadzone zostały w dwóch kategoriach: Igrzyska młodzieży (klasy siódme i ósme) oraz Igrzyska dzieci (klasy szóste i młodsze).
 • aim

Szkolny turniej szachowy 2022

18 października rozegrano szkolny turniej szachowy w kategorii klas V-VI, w którym uczestniczyło 18 zawodników. Najlepszym okazał się Ayman Alammari, który wyprzedził Karola Talkowskiego. Trzecie miejsce zajęła Aida Dembek.

 • turniej

Szkolny turniej szachowy 2022

Po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowaliśmy turniej szachowy dla uczniów z klas najmłodszych. W turnieju wzięło udział 20 uczestników z klas III-IV. Dla większości z nich był to pierwszy turniej w ich życiu.
 • szachy

Szachowy Mistrz Szkoły 2021/2022

Szachowym Mistrzem naszej szkoły w roku szkolnym 2021/2022 został Artur Talkowski, pokonując w finale Nathana Przybyszewskiego. To już kolejny tytuł Mistrzowski Artura. Trzecie miejsce zajął jego brat Karol.

Serdecznie gratulujemy 
 • zd1

Szachowe Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Łysomicach

23 czerwca w naszej szkole rozegrane zostały turniej szachowy o tytuł Mistrza Szkoły Podstawowej w Łysomicach. W zawodach wystartowało 46 uczniów z klas II i III nauczania początkowego oraz z klas IV-VIII. Zawodnicy rozegrali 5 rund systemem szwajcarskim.

 • 970

Dlaczego warto grać w szachy?

Szachy są jak życie (…). Każda figura i pion mają swoje zadanie. Niektóre są słabe, inne są mocne. Niektóre ważne są na początku gry, a inne cenniejsze pod koniec. Ale żeby wygrać, potrzebujesz ich wszystkich. I, tak jak w życiu, nie ma punktacji. Można mieć o dziesięć pionów mniej, a i tak wygrać.
– ADAM FAWER
 • 971

Powiedzieli o szachach

"Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" - Paul Morphy

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa w Łysomicach

ul. Warszawska 5, 87-148 Łysomice

tel./fax: +48 56 678 32 23
tel. kom. +48 500 431 830

e-mail: sekretariat@splysomice.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja szkoły na mapie