Menu

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • 2023.01.26
  Harmonogram zajęć w czasie ferii zimowych 2023

  Harmonogram zajęć w czasie ferii zimowych 2023

   

   

 • 2022.12.22
  Jasełka szkolne

  Jasełka szkolne

  Dnia 22 grudnia 2022 roku po dwóch latach pandemicznej przerwy do naszej szkoły wróciły wigilie klasowe oraz Jasełka szkolne. Tego dnia po 3 lekcjach uczniowie udali się do swoich klas wraz z wychowawcami, aby świętować wspólnie tradycje Bożego Narodzenia. Klasa 8a zaprosiła wszystkich na przedstawienie teatralne, czyli klasyczne Jasełka, które w sposób humorystyczny przedstawiły prawdy wiary związane z świętowaniem narodzenia Jezusa Chrystusa.

 • 2022.12.21
  ZIMOWISKO DLA DZIECI ROLNIKÓW

  ZIMOWISKO DLA DZIECI ROLNIKÓW

   

   

 • 2022.12.21
  Wsparcie finansowe w ramach NPRCz 2.0

  Wsparcie finansowe w ramach NPRCz 2.0

  Informujemy, że nasza szkoła otrzymała w 2022 roku wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Program realizowany jest przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki

 • 2022.12.20
  Świąteczna Pomoc Charytatywna

  Świąteczna Pomoc Charytatywna

  W tym roku nasza szkoła znowu pokazała, że w dzieleniu się dobrem jest niezastąpiona. Jak co roku przez prawie miesiąc uczniowie naszej szkoły przynosili różnego rodzaju przedmioty, środki czystości, produkty spożywcze, które następnie 19 grudnia zostały posegregowane i spakowane przez członków SKW oraz SU. 

 • 2022.12.20
  Konkurs literacki

  Konkurs literacki

  Miło mi poinformować, że uczennica klasy 8 a, Julia Mikołajska, otrzymała wyróżnienie w wojewódzkim konkursie literackim. Konkurs został zorganizowany przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach projektu „Rok Romantyzmu Polskiego na Kujawach i Pomorzu”.  Przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 7-8 szkoły podstawowej, szkoły ponadpodstawowe.  W konkursie uczestniczyło 93 uczniów z 39 szkół podstawowych

 • 2022.12.08
  Mikołajkowe spotkania

  Mikołajkowe spotkania

  Ze względu na napięty grafik już 5 grudnia odwiedził uczniów naszej szkoły sam św. Mikołaj. Uczniowie byli mile zaskoczeni zarówno odwiedzinami, jak i prezentami, które św. Mikołaj postanowił z sobą zabrać. Pomagały mu dwa pracowite i elokwentne elfy. Charakterystyczny dźwięk dzwoneczka, który dobiegał ze szkolnych korytarzy, był dla uczniów zapowiedzią zbliżającego się spotkania z wyjątkowym gościem.

 • 2022.12.01
  Podsumowanie jesiennej akcji charytatywnej „I ty możesz pomóc”

  Podsumowanie jesiennej akcji charytatywnej „I ty możesz pomóc”

  Wsparcia bezdomnym zwierzętom udzielili uczniowie wszystkich klas naszej szkoły z „zerówką” włącznie. Zebraliśmy przeszło półtorej tony makulatury, prawie 300 kilogramów nakrętek,  320 kg karmy oraz 230 zabawek i innych akcesoriów potrzebnych w schronisku.

 • 2022.11.30
  DNI NAUKI

  DNI NAUKI

  W dniach 21 – 23 listopada nauczyciele przedmiotów przyrodniczych i matematyki zorganizowali w szkole Dni Nauki. Do współpracy zaprosili uczniów - pasjonatów, interesujących się naukami przyrodniczymi i uczestniczących w kołach zainteresowań. Celem projektu było zainteresowanie uczniów z klas 4 – 6 tymi przedmiotami poprzez doświadczenia i warsztaty. 

 • 2022.11.28
  Zajęcia dla klasy IIIc

  Zajęcia dla klasy IIIc

  W poniedziałek, 21 listopada, odwiedziła klasę III c p. Partycja Sawicka, mama Ani, która poprowadziła zajęcia na temat słuchu. Dzieci dowiedziały się jak zbudowane jest ucho, w jaki sposób dociera do nas dźwięk oraz dlaczego niebezpieczny dla człowieka jest hałas i jak się przed nim chronić. Pani Patrycja zajmuje się tą tematyką zawodowo, dlatego cieszymy się, że dzieci mogły uczestniczyć w takich zajęciach.

 • 2022.11.25
  „Parasol dla kota”

  „Parasol dla kota”

  W piątek, 18 listopada, uczniowie z klasy III c wystąpili przed dziećmi z „zerówek” oraz z przedszkola „Rybki” z jesienną piosenką pt. „Parasol dla kota”. Starannie przygotowali się do występu, mieli rekwizyty oraz nauczyli się układu tanecznego z parasolami. W ten sposób chcieli powitać najmłodsze dzieci w murach naszej szkoły. Występ bardzo się wszystkim podobał.

 • 2022.11.25
  Rekolekcje

  Rekolekcje

  W ramach Misji Świętych, które odbywały się w Parafii św. Mikołaja Biskupa w Papowie Toruńskim, w naszej szkole odbyły się rekolekcje szkolne. W ciągu trzech dni od 21 do 23 listopada 2022 roku, uczniowie Szkoły Podstawowej w Łysomicach w czasie zajęć udali się do kaplicy na godzinną naukę rekolekcyjną. Misje święte prowadził dla nas Misjonarz Świętej Rodziny Ojciec Piotr. Były to czas refleksji duchowej i zadumy, w tygodniu poprzedzającym Adwent. 

 • 2022.11.23
  Lekcja przyrodnicza

  Lekcja przyrodnicza

  W środę 16 listopada klasy 1c i 2c brały udział w lekcji przyrodniczej organizowanej w Osadzie Leśnej Barbarka. Podczas lekcji w terenie i zajęć w sali edukacyjnej dzieci poznały sposoby przygotowania zwierząt do zimy. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Miejsce Pamięci Narodowej Barbarka, gdzie zamordowano tysiące Polaków.

 • 2022.11.18
  POMOGLIŚMY „ŚPIOCHOM” Z FUNDACJI ŚWIATŁO

  POMOGLIŚMY „ŚPIOCHOM” Z FUNDACJI ŚWIATŁO

  Na początku listopada w naszej szkole odbyła się zbiórka prześcieradeł dla podopiecznych Fundacji Światło znajdującej się w Toruniu, która działa od 19 lat, a jej misją jest wszechstronna pomoc osobom chorym, niepełnosprawnym, w szczególności osobom w śpiączce oraz pacjentom zmagającym się z chorobą onkologiczną.

 • 2022.11.17
  „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci”

  "Pamiętamy"

  Listopad to wyjątkowy miesiąc w polskiej tradycji- miesiąc zadumy i skupienia oraz miesiąc pamięci narodowej. Uczniowie naszej szkoły również pamiętają o tych, którzy odeszli. We wtorek 15 listopada przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z opiekunem i p. wicedyrektor odwiedzili Miejsca Pamięci Narodowej w Barbarce. 

Stronicowanie

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa w Łysomicach

ul. Warszawska 5, 87-148 Łysomice

tel./fax: +48 56 678 32 23
tel. kom. +48 500 431 830

e-mail: sekretariat@splysomice.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja szkoły na mapie