Menu

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • 2024.04.02

  Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w sobotę, 13 kwietnia 2024 r. o godz. 9.30

  w kościele parafialnym w Papowie Toruńskim

   

 • 2024.03.27
  Wesprzyj naszą szkołę

  Wesprzyj naszą szkołę

   

   

 • 2024.03.27
  Rekrutacja 2024/25

  Rekrutacja 2024/25

  Oświadczenia woli dla dzieci zakwalifikowanych do klasy pierwszej oraz oddziału przedszkolnego znajdziecie Państwo w zakładce Rekrutacja.

   

 • 2024.03.27
  Rekolekcje wielkopostne

  Rekolekcje wielkopostne

  U progu Wielkiego Tygodnia w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne. W ciągu trzech dni uczniowie Szkoły Podstawowej w Łysomicach w czasie zajęć lekcyjnych uczestniczyli w godzinnej nauce rekolekcyjnej. Był to czas refleksji duchowej i zadumy, w tygodniu poprzedzającym Wielkanoc. W kolejnych dniach Ksiądz Wikary uczył nas jak ważne znaczenie ma w naszym życiu krzyż święty

 • 2024.03.27
  "Szalony Tydzień"

  "Szalony Tydzień"

  W dniach 18-22 marca 2024 klasy 1-3 zorganizowały w naszej szkole "Szalony Tydzień". W poniedziałek uczniowie swoje książki i przybory przynieśli we wszystkim w czym tylko można było oprócz plecaków, bowiem był to "Dzień bez plecaka". Wtorek był "Dniem na opak", dzieci tego dnia przyszły w ubraniach założonych na lewą stronę, zamieniono im niektóre przerwy na lekcje, a lekcje na przerwy, zajęcia odbyły się np. zamiast w klasie to w świetlicy, było wesoło.

 • 2024.03.27
  Pierwszy dzień wiosny

  Pierwszy dzień wiosny

  Pierwszy dzień wiosny uczniowie naszej szkoły spędzili w niecodziennej atmosferze. Powód tej radości, zadowolenia i uśmiechu na twarzy to zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Dzień Piżamy. Tego dnia większość uczniów pojawiła się w szkole w piżamach, mięciutkich kapciach oraz szlafrokach. Osoby przebrane tego dnia nie były odpytywane, a także nie pisały niezapowiedzianych kartkówek.

 • 2024.03.22
  Lekcje plastyki: "Między sztukami i epokami"

  Lekcje plastyki: "Między sztukami i epokami"

  Podczas ostatnich lekcji plastyki, uczniowie z klas siódmych kreowali zadania współczesnego fotografa. Praca w grupie polegała na odtworzeniu sceny z wybranego obrazu. Aby rzeczywiście przedstawić dane dzieło uczniowie zgromadzili stroje, rekwizyty, dopasowywali fryzury, makijaż, wybierali odpowiednie tło i oświetlenie. Końcowym efektem pracy było wykonanie realistycznej fotografii bez używania filtrów i fotomontażu.
 • 2024.03.07
  PODSUMOWANIE SZKOLNYCH OBCHODÓW ROKU MIKOŁAJA KOPERNIKA ORGANIZOWANYCH Z OKAZJI 550. ROCZNICY URODZIN ASTRONOMA

  PODSUMOWANIE SZKOLNYCH OBCHODÓW ROKU MIKOŁAJA KOPERNIKA ORGANIZOWANYCH Z OKAZJI 550. ROCZNICY URODZIN ASTRONOMA

  W lutym i marcu 2024 roku w naszej szkole miały miejsce wydarzenia podsumowujące działania związane z obchodami 550. rocznicy urodzin wielkiego astronoma. Uczniowie przygotowali na holu szkolnym wystawę o życiu i dokonaniach Mikołaja Kopernika oraz zadbali o ciekawą oprawę muzyczną. 

 • 2024.02.12
  Zajęcia z kryminalistyki dla klas 7 i 8

  Zajęcia z kryminalistyki dla klas 7 i 8

  Tuż przed feriami zimowymi (8 lutego) uczniowie klas 7 i 8 mieli okazję wziąć udział w zajęciach przeprowadzonych przez policjantów z Zespołu Techniki Kryminalistycznej oraz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Nasi goście w interesujący sposób przybliżyli uczniom, na czym polega praca technika kryminalistyki. 

 • 2024.02.09
  Dyskoteka karnawałowa

  Dyskoteka karnawałowa

  W tłusty czwartek, tuż przed wyczekiwanymi feriami, odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i uczniów klasy 7b. Radość i energia wypełniły pięknie udekorowany balonami i światełkami hol szkolny. Przy dźwiękach największych przebojów wszyscy świetnie się bawili. Nie zabrakło tradycyjnych już dla naszych uczniów tańców: belgijki i makareny.

 • 2024.01.31
  Bal karnawałowy klas 1-3

  Bal karnawałowy klas 1-3

  19 stycznia w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy. Już dzień wcześniej Panie wychowawczynie razem z uczniami zabrały się za przystrajanie sali gimnastycznej, na której miał się odbyć bal. I tak, zwykła sala nagle zmieniła się w kolorową salę balową z ogromną ilością balonów, serpentyn i wspaniałych dekoracji. W dzień balu już od rana po korytarzach można było zobaczyć różnych superbohaterów

 • 2024.01.30
  Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

  Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

  18 stycznia 2024r. odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość. W pięknie udekorowanej sali teatralnej dzieci z klasy IIc przedstawiły program artystyczny, a było to przedstawienie bożonarodzeniowe-Jasełka przygotowane przez wychowawczynię klasy Beatę Górzkowską. Na przedstawienie to zostali zaproszeni dziadkowie oraz rodzice małych aktorów. 

 • 2024.01.25
  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

   

   

 • 2024.01.19
  Konkurs Kolęd i Pastorałek

  Konkurs Kolęd i Pastorałek

  W dniu 16 stycznia 2024r. roku odbył się w Świerczynkach uroczysty Konkurs Kolęd i Pastorałek, który zgromadził  37 utalentowanych uczniów z 11 różnych szkół. Nasza szkoła wzięła aktywny udział w tej prestiżowej rywalizacji, prezentując się w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz klasy 7-8. Podsumowanie konkursu w kategorii najmłodszej (klasy 1-3) było pełne utalentowanych wystąpień. Dominika Bieniek 

 • 2024.01.15
  Świąteczna Pomoc Charytatywna

  Świąteczna Pomoc Charytatywna

  Jak zawsze w naszej szkole, a samo i w tym roku szkolnym grudzień był miesiącem kiedy dużo mówiło się o pomaganiu. Na początku miesiąca, 8 grudnia odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Wolontariusza, na którym uczniowie będący członkami Szkolnego Koła Wolontariusza opowiadali pozostałym uczniom o tym, czym jest wolontariat oraz pokazywali to w przygotowanych scenkach.

Stronicowanie

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa w Łysomicach

ul. Warszawska 5, 87-148 Łysomice

tel./fax: +48 56 678 32 23
tel. kom. +48 500 431 830

e-mail: sekretariat@splysomice.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja szkoły na mapie