Menu

Dane teleadresowe

ul. Warszawska 5, 87-148 Łysomice

tel./fax: +48 56 678 32 23
tel. kom. +48 500 431 830

e-mail: sekretariat@splysomice.pl

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • 2021.01.14
  Organizacja pracy szkoły od 18 stycznia 2021 r.

  Organizacja pracy szkoły od 18 stycznia 2021 r.

  Szanowni Uczniowie i Rodzice

  Informujemy, że od 18 stycznia 2021 r. zajęcia w klasach 0 – III będą odbywały się stacjonarnie. Natomiast lekcje dla uczniów kl. IV – VIII będą prowadzone online na dotychczasowych zasadach. Do 5.02.2021 r. plan zajęć nie ulega zmianie. Stołówka oraz świetlica szkolna będą pracowały bez zmian. Dowozy i odwozy będą realizowane

 • 2021.01.04
  Komunikat Dyrektora Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Łysomicach

  Komunikat Dyrektora Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Łysomicach

  W związku z kwarantanną narodową i licznymi ograniczeniami Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Łysomicach pragnie udzielać dzieciom/ młodzieży oraz ich rodzicom  wsparcia  w tym trudnym  dla nich czasie.

  Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Łysomicach zachęca
  do korzystania z pomocy  naszej instytucji  również w okresie ferii zimowych.

 • 2020.12.22
  Życzenia świąteczne

  Życzenia świąteczne

  Świąt Bożego Narodzenia pełnych ciepła i radości,

   niosących  wiarę, nadzieję, miłość i pogodę ducha,

   chwil spędzonych bez trosk, trudów i zmartwień

   oraz Nowego Roku wypełnionego zdrowiem, szczęściem i sukcesami

   życzy całej Społeczności Szkolnej

  Jan Kalinowski

  Dyrektor Szkoły Podstawowej

 • 2020.12.21
  Świąteczna pomoc charytatywna

  Świąteczna pomoc charytatywna

  Już po raz dziesiąty w naszej szkole zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla potrzebującej rodziny. Dzięki ogromnej hojności  uczniów i ich rodzin, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły  udało  się spełnić  marzenia rodziny z terenu gminy Łysomice. W pięknie zapakowanych paczkach znajdowała się żywność, środki czystości, słodycze, ręczniki, pościele, obuwie, ubrania, zabawki, artykuły szkolne i 2 tablety. 

 • 2020.12.21
  Wyniki konkursu "Świetlik"

  Wyniki konkursu "Świetlik"

  Miło nam poinformować, że ogłoszono wyniki  Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Termin konkursu był kilkakrotne przekładany przez organizatorów z powodu nieobecności uczniów   w szkole w ubiegłym roku szkolnym i odbył się dopiero we wrześniu.

 • 2020.12.21
  Pokazy chemiczne

  Pokazy chemiczne

  Kolejny raz w naszej szkole gościł pan Bartek – doktorant Wydziału Fizyki UMK w Toruniu. Pan Bartek zawsze tryska energią i humorem i w bardzo prosty  i zabawny sposób przybliża dzieciom podstawowe prawa fizyki i chemii. Eksperymenty w ostatni poniedziałek były prowadzone w dwóch grupach oddziałów przedszkolnych. Nasi mali naukowcy bardzo chętnie asystowali podczas doświadczeń oraz samodzielnie wykonywali niektóre z nich.

 • 2020.12.15
  Mikołajkowe spotkanie

  Mikołajkowe spotkanie

  Naszą szkołę 4 grudnia odwiedził sam św. Mikołaj. Sytuacja spowodowana pandemią sprawiła, że nasz gość mógł spotkać się jedynie z uczniami oddziałów przedszkolnych.Dzieci wyczuwały w powietrzu, że tego dnia może wydarzyć się coś wyjątkowego. Jednak na pewno nie były w stanie przewidzieć, że osobiście odwiedzi ich św. Mikołaj i będzie miał dla nich tak słodkie prezenty.

 • 2020.12.03
  ,,A to Polska właśnie…”

  ,,A to Polska właśnie…”

  30.11.2020r. po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Łysomicach odbył się Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej, ale w jakże zmienionych warunkach. Uczniowie uczestniczyli z nami w sposób zdalny. Nie przeszkodziło to jednak w osiągnięciu celu konkursu, by wzbudzać wśród uczniów szacunek do naszej ojczyzny, zarówno tej w najszerszym tego słowa znaczeniu, jak również tej małej ojczyzny, w której młodzi ludzie dorastają

 • 2020.11.27
  DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W naszej szkole również tego dnia królowały misie. Najmłodsze dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione misie: małe, duże, białe, różowe, bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia.

 • 2020.11.17
  „Polska – moja ojczyzna”

  „Polska – moja ojczyzna”

  Z okazji Święta Niepodległości dzieci z oddziału przedszkolnego 0a oraz uczniowie klas pierwszych wzięli aktywny udział w zorganizowanym w ramach zajęć plastycznych konkursie „Polska – moja ojczyzna”. Wszystkie wykonane prace zasługują na wielkie brawa. Dzieci w swoim dziecięcym języku przedstawiły czym dla nich jest ojczyzna, legendy i wybitne postacie związane z Polską oraz symbole narodowe. Prace były tak zachwycające, że komisja zdecydowała o przyznaniu dodatkowych trzech wyróżnień.

 • 2020.11.09
  „Pamiętamy”

  „Pamiętamy”

  Początek listopada to czas, który można wykorzystać na odwiedzenie Miejsc Pamięci Narodowej. 4. listopada  pan dyrektor, pani wicedyrektor oraz opiekun SU udali się na Barbarkę oraz Olek by oddać hołd pomordowanym w okrutny sposób Polakom i zapalić znicze, które zgodnie z tradycją naszej szkoły podarowali uczniowie.

 • 2020.11.04
  „Mała książka – wielki człowiek”

  „Mała książka – wielki człowiek”

  „Mała książka – wielki człowiek” to projekt prowadzony przez Instytut Książki, a realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem projektu jest zaszczepienie w dzieciach miłości do książek i zwrócenie uwagi na korzyści płynące ze wspólnego czytania i budowania silnej więzi z rodzicem bądź opiekunem.

 • 2020.10.12
  Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

  Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

  Jak co roku, ostatniego dnia września, w Szkole Podstawowej w Łysomicach odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzono je kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci zaprezentowali swoje programy. Były plakaty, ulotki, hasła i obietnice przedwyborcze.

 • 2020.09.30
  Pomaganie przez odkręcanie

  Pomaganie przez odkręcanie

  Przez tydzień w naszej szkole trwała zbiórka nakrętek dla Mateusza z Przysieka. W tak krótkim czasie udało się ich zebrać aż 239,58 kg. Uzyskane pieniądze ze sprzedaży nakrętek pomogą  w finansowaniu leczenia chłopca. 

Stronicowanie

Odnośniki

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Łysomicach

ul. Warszawska 5, 87-148 Łysomice

tel./fax: +48 56 678 32 23
tel. kom. +48 500 431 830

e-mail: sekretariat@splysomice.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja szkoły na mapie