Menu

Aktualności

POMOGLIŚMY „ŚPIOCHOM” Z FUNDACJI ŚWIATŁO

Na początku listopada w naszej szkole odbyła się zbiórka prześcieradeł dla podopiecznych Fundacji Światło znajdującej się w Toruniu, która działa od 19 lat, a jej misją jest wszechstronna pomoc osobom chorym, niepełnosprawnym, w szczególności osobom w śpiączce oraz pacjentom zmagającym się z chorobą onkologiczną.

Prowadzony przez Fundację „Światło” Zakład Opiekuńczo-Leczniczy jest pierwszym i jednym z nielicznych takich ośrodków w Polsce, gdzie dorośli pacjenci w śpiączce mają zapewnioną nie tylko pielęgnację oraz opiekę, ale otrzymują także kompleksową oraz wszechstronną rehabilitację i terapię. W Fundacji starają się pomagać wszystkim pacjentom, którzy do nich trafiają. Każdy dzień jest dla Fundacji nadzieją na kolejny szczęśliwy powrót ich podopiecznych z krainy snu. Dzięki takiemu podejściu w placówce wybudziło się już 78 pacjentów. Obecnie w oddziale Fundacji przebywa 38 podopiecznych. W każdym tygodniu zużywana jest ogromna ilość pościeli i prześcieradeł, dlatego też Fundacja odezwała się do naszej szkoły z prośbą o pomoc, a nasza szkolna społeczność jak zwykle otworzyła swoje serca i tej pomocy udzieliła. Udało nam się zebrać dwa kartony prześcieradeł, które 14 listopada zostały zawiezione do Fundacji i przekazane bezpośrednio pani Justynie Nowak, która bardzo dziękowała wszystkim osobom, które wzięły udział w zbiórce.

Ja także dziękuję serdecznie wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy włączyli się w akcję i potwierdzili, że w Łysomicach mieszkają ludzie o wielkich sercach.

Opiekun SKW

Natalia Stasik

  • POMOGLIŚMY „ŚPIOCHOM” Z FUNDACJI ŚWIATŁO
  • POMOGLIŚMY „ŚPIOCHOM” Z FUNDACJI ŚWIATŁO
  • POMOGLIŚMY „ŚPIOCHOM” Z FUNDACJI ŚWIATŁO

Wróć

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa w Łysomicach

ul. Warszawska 5, 87-148 Łysomice

tel./fax: +48 56 678 32 23
tel. kom. +48 500 431 830

e-mail: sekretariat@splysomice.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja szkoły na mapie