Menu

Dane teleadresowe

ul. Warszawska 5, 87-148 Łysomice

tel./fax: +48 56 678 32 23
tel. kom. +48 500 431 830

e-mail: sekretariat@splysomice.pl

Aktualności

STOP PRZEMOCY

21 czerwca obchodziliśmy „Dzień bez przemocy”. W tym dniu, ale tak naprawdę i w każdym innym, wszystkim nam – tym młodszym i starszym, przyświecać powinna jedna zasada– zasada unikania przemocy.

Uczniowie klas ósmych zorganizowali happening, w czasie którego ubrani na biało przeszli korytarzami szkoły trzymając hasła nawołujące do zaniechania przemocy. Przygotowano również punkt, w którym każdy uczeń oraz każdy pracownik szkoły mógł wyrazić swój sprzeciw wobec agresji i podpisać się pod hasłem „Stop Przemocy”. Następnie ósmoklasiści odwiedzili uczniów w salach lekcyjnych i jeszcze raz zwrócili się z apelem zaprzestania takich zachowań jak: dokuczanie, izolowanie, ośmieszanie, wyzywanie, popychanie czy bicie. W klasach najmłodszych dodatkowo przeprowadzono zabawę, w czasie której każde dziecko miało napisać na kartce coś miłego o swojej koleżance lub koledze.  Niektóre maluchy podzieliły się z nami wiadomościami, które otrzymały od swoich   współtowarzyszy i przeczytały te informacje na forum:

  • „Jesteś koleżeńska”
  • „Lubię Cię”
  • „Ładnie rysujesz”
  • „Mogę na Ciebie liczyć”

Wszystkie dzieci jednogłośnie stwierdziły, że otrzymywanie pozytywnych informacji na swój temat sprawiło im radość i jest bardzo miłe.

„Człowiekiem jestem – szanuję siebie i innych,

człowiekiem jestem – jestem życzliwy,

człowiekiem jestem – uśmiecham się”

 

  • stop przemocy
  • stop przemocy
  • stop przemocy

Wróć

Odnośniki

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Łysomicach

ul. Warszawska 5, 87-148 Łysomice

tel./fax: +48 56 678 32 23
tel. kom. +48 500 431 830

e-mail: sekretariat@splysomice.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja szkoły na mapie