"Prymus Pomorza i Kujaw" oraz „Humaniści na start!”
1 grudnia 2022r. na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu została opublikowana lista stypendystów na rok szkolny 2022/2023 w ramach projektów: "Prymus Pomorza i Kujaw" oraz „Humaniści na start!”.
Z dumą informujemy, że aż troje uczniów Szkoły Podstawowej w Łysomicach zostało stypendystami powyższych projektów.
Wśród 149 uczniów szkół podstawowych województwa kujawsko – pomorskiego, którzy otrzymali stypendium „Prymus Pomorza i Kujaw” znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
Alan Krygier klasa 8a
Marta Popławska klasa 8c
Artur Talkowski klasa 8c
Warto podkreślić, że stanowią oni połowę uczniów powiatu toruńskiego, którzy zostali stypendystami.
Na liście 83 uczniów szkół podstawowych województwa kujawsko – pomorskiego, którzy uzyskali stypendium w ramach projektu „Humaniści na start!” znalazły się nazwiska 5 uczniów z powiatu toruńskiego. Wśród nich jest uczennica naszej szkoły Marta Popławska, która będzie w tym roku szkolnym otrzymywała stypendium z obu projektów.
Projekty „Humaniści na start!” i „Prymus Pomorza i Kujaw” realizowane są przez Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.