Menu

Aktualności

Przekazanie agregatu prądotwórczego dla przedszkola w Ukrainie

Miło nam poinformować, że 24 lutego 2023r, dokładnie w 1. rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie, Szkoła Podstawowa w Łysomicach przekazała środki finansowe przeznaczone na zakup generatora prądu dla przedszkola w Haliczu, w obwodzie iwanofrankowskim.  Fundusze w wysokości 9380,00 zł zostały zebrane dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej i uzyskane z przeprowadzonych kiermaszów słodkości i różnorodności, zbiórce drobnych monet oraz dobrowolnych datków. W imieniu szkoły zakupem i przekazaniem generatora prądu oraz zabawek i pomocy dydaktycznych zajęła się Kustodia Krzyża Świętego Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Ukrainie. Ponadto dzięki hojności uczniów i rodziców do Ukrainy zostało przekazanych ponad 1300 sztuk nowych baterii do zasilania latarek  oraz innego domowego sprzętu.

Poniżej udostępniamy  tekst umieszczony na fb ukraińskiej gminy.

GALICYJSKIE PRZEDSZKOLE OTRZYMAŁO POMOC OD PRZYJACIÓŁ Z POLSKI
Od pierwszych chwil rosyjskiej agresji społeczność galicyjska odczuwa silne wsparcie i pomoc przyjaznej Polski.
Tak więc dzisiaj przedszkole № 2 w Haliczu otrzymało generator spalinowy, na który pieniądze zebrali uczniowie i rodzice Szkoły Podstawowej w Łysomicach. Urządzenie i zabawki przekazał przedszkolakom rektor Kustodii Świętego Krzyża Braci Mniejszych Konwentualnych na Ukrainie o. Stanisław Kawa.
Burmistrz Oleh Kantor wyraził serdeczną wdzięczność polskim partnerom za pomoc.
"To wsparcie naszych przyjaciół, ich chęć bycia przy nas w tak trudnym dla Ukrainy czasie jest mostem, który daje nadzieję i umacnia wiarę w dobro i w nasze Zwycięstwo. Szczerze dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego szlachetnego celu, za niezawodne ramię wsparcia w tak trudnym czasie. Niech Pan wynagrodzi Wam za życzliwość i błogosławi Wasze rodziny i Waszą Ojczyznę!" - powiedział włodarz gminy.


https://www.facebook.com/100064648541052/posts/pfbid0emDEtCH9rp4srEYRdBdohyntunRyhkMxNfVVwTGfEd2AfCVsQ9qXDsb1uimwu7uKl/?

Aneta Tadajewska

  • Przekazanie agregatu prądotwórczego
  • Przekazanie agregatu prądotwórczego
  • Przekazanie agregatu prądotwórczego
  • Przekazanie agregatu prądotwórczego
  • Przekazanie agregatu prądotwórczego
  • Przekazanie agregatu prądotwórczego

Wróć

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa w Łysomicach

ul. Warszawska 5, 87-148 Łysomice

tel./fax: +48 56 678 32 23
tel. kom. +48 500 431 830

e-mail: sekretariat@splysomice.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja szkoły na mapie