I Mistrzostwa Szkół Podstawowych z Gminy Łysomice w jeździe na trenażerach

W celu popularyzacji różnych form kolarstwa wśród dzieci i młodzieży z Gminy Łysomice w dniu 6 marca odbyły się I Mistrzostwa Szkół Podstawowych w jeździe na trenażerach. Organizatorami tego wydarzenia była Akademia Michała Kwiatkowskiego UKS Copernicus.

 


Uczniowie klas IV-VI mogli zmierzyć się w stacjonarnym wyścig kolarskim ze swoimi rówieśnikami z innych szkół. Klasyfikacja indywidualna prowadzona była z podziałem na kategorie wiekowe i płeć. Zwycięzcą wyścigu chłopców rocznik 2009 został uczeń naszej szkoły Juliusz Jarosz. Zawodniczkami, które uzyskali najlepszy wynik podczas próby w biegu finałowym w danej kategorii wiekowej były: Wiktoria Izdebska, Amelia Chrześcijańska oraz Marta Kalinowska.
Największym sukcesem naszej Szkoły było zdobycie Drużynowego Mistrza Szkół Podstawowych Gminy Łysomice. W nagrodę otrzymaliśmy puchar oraz kaski rowerowe na szkolne wycieczki.
Dodatkową atrakcją był wyścig w którym wzięli udział Pan Piotr Kowal Wójt naszej gminy, Marek Fiedler Inspektor ds. oświaty, zdrowia i sportu, Pan Dyrektor Jan Kalinowski oraz nauczyciel wf Pan Marcin Michalski.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za dobrą zabawę.
Życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania swoich talentów podczas treningów i zawodów z UKS Copernicus.Agnieszka Kowalska

 Obejrzyj galerię zdjęć