Komunikat w sprawie organizacji pracy szkoły w dniach 12 - 25 marca 2020

Szanowni Rodzice,

                informuję, że decyzją władz państwowych od 12. do 25. marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. W związku    z tym w dniach 12. i 13. marca 2020 w Szkole Podstawowej w Łysomicach nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno – wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze w świetlicy szkolnej w ramach godzin jej funkcjonowania. W najbliższy czwartek i piątek nie będą przygotowywane obiady w stołówce szkolnej. Transport do szkoły na zajęcia opiekuńcze 12. i 13. marca pozostaje bez zmian.                                                                        

Od 12 marca, w szkole nie będą odbywały się płatne i bezpłatne zajęcia dodatkowe (np. sks, j. angielski, zajęcia plastyczne, zajęcia taneczne, itp.) Natomiast od poniedziałku, 16 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkoły.  W tych dniach szkoła nie zapewnia opieki. Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej czas zawieszenia zajęć dydaktycznych powinien być przez uczniów wykorzystany do pracy własnej w domu, nadrobienia zaległości oraz przygotowania się do egzaminów. W tym czasie uczniowie powinni także unikać dużych skupisk ludzi i ograniczyć kontakty z osobami postronnymi.

            Jednocześnie informuję, że rodzicom dzieci w wieku do 8 lat przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni. (Szczegóły na stronie internetowej ZUS)

            Proszę również na bieżąco śledzić komunikaty Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Edukacji Narodowej, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz Dyrektora Szkoły.

Z poważaniem

Jan Kalinowski

Dyrektor Szkoły