Gruzja pełna wrażeń!

W dniach 15.06.2019 – 22.06.2019 uczniowie ze szkół w Łysomicach oraz w Turznie odwiedzili swoich rówieśników w Gruzji. Wyjazd został zorganizowany przez gminę Łysomice oraz gruzińskiego partnera – gminę Bagdati – w ramach partnerskiej współpracy międzynarodowej, jaką obie jednostki samorządowe nawiązały dwa lata temu. Do Bagdati poleciało trzynaścioro uczniów, którzy w mijającym roku szkolnym wyróżniali się doskonałymi wynikami w nauce oraz szczególnymi osiągnięciami edukacyjnymi. Wyjazd polskich prymusów to rewizyta. Gruzińscy uczniowie odwiedzili gminę Łysomice we wrześniu zeszłego roku.


Partnerzy z Gruzji przygotowali dla uczniów z Polski pełną gamę niepowtarzalnych imprez, wycieczek, wizyt oraz występów. Uczniowie z pewnością nie zapomną pieszych wypraw na terenie Narodowego Parku Borjomi - Kharagauli, jazdy konnej pośród skalistych, górskich krajobrazów, rywalizacji sportowej na polanie położonej na wysokości 2200 m.n.p.m, kąpieli w basenie zasilanym wodami z ujęcia termalnego, wizyty w parku linowym, czy jazdy na tyrolce, rozpiętej pomiędzy dwoma wzgórzami uzdrowiska Sairme na wysokości sześćdziesięciu metrów nad ziemią. Do niezapomnianych wydarzeń na pewno zaliczą także pokaz tradycyjnych, pełnych energii oraz dumy gruzińskich pieśni i tańców, jaki lokalna społeczność przygotowała specjalnie dla gości z Polski i przedstawiła w miejscowym domu kultury oraz wycieczkę do najstarszych monasterów, które zachowały się do dzisiaj na terenie Gruzji i są mocno związane z narodzinami tamtejszej państwowości.
Uczniowie wrócili do Polski ubogaceni unikalnymi doświadczeniami, bogatą kulturą, pysznym jedzeniem, niespotykaną gościnnością oraz serdecznością, okazywanymi na każdym kroku przez lokalną społeczność. Zawarli nowe znajomości i przyjaźnie oraz przeżyli ekscytującą przygodę, której nie zapomną do końca życia.

Łukasz Dobrzyński

 Obejrzyj galerię zdjęć