Wyniki konkursu matematycznego Kangur w roku szkolnym 2018/2019

W naszej szkole w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur organizowanym przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych zawsze startuje wielu uczniów. Tak było i tym razem. Ten konkurs, któremu patronuje Uniwersytet Mikołaja Kopernika oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne to doskonała okazja intelektualnej zabawy i możliwość zmierzenia się z wieloma ciekawymi zadaniami. A wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. W tegorocznej edycji tego konkursu, który odbył się 21 marca wzięło udział aż 127 uczniów naszej szkoły. Organizatorzy postanowili nagrodzić tych uczniów, którzy uzyskali największą w Polsce liczbę punktów.


Wśród nagrodzonych uczniów naszej szkoły znaleźli się trzej uczniowie z klasy trzeciej szkoły podstawowej: Kosobucka Maja, Wojciechowski Nikodem i Małkowska Zuzanna.
W kategorii Maluch z klasy czwartej Alan Krygier uzyskał bardzo dobry wynik, a wyróżnienia uzyskali: Marta Popławska, Szablewski Jan, Zygmunt Franciszek, Artur Talkowski, Jakub Jarosz oraz Lena Gozdek. W kategorii Benjamin wśród uczniów klas piątych wyróżnienie otrzymał Kamil Słupczewski natomiast w kategorii Kadet z klasy siódmej Mateusz Lewandowski. Wśród najstarszych uczniów naszej szkoły w kategorii Junior wyróżnienie otrzymał Damian Kochowicz z klasy trzeciej gimnazjum.
Po zmaganiach z tegorocznymi testami każdy uczestnik konkursu otrzymał drobny upominek w postaci łamigłówki. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tej zabawie serdecznie dziękujemy, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok. Nagrody uzyskane za najlepsze wyniki w tym konkursie oraz dyplomy zostaną wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Organizatorzy

 Obejrzyj galerię zdjęć