Święta tuż ..., tuż ...

         "Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie."
           Wieloletnią tradycją w naszej szkole jest radosne oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia. W ostatni szkolny dzień roku klasy zamieniają się w pięknie udekorowane sale, w których dominują choinki, szopki i wigilijne stoły.

         Na korytarzach słychać życzenia i kolędy, wszędzie unosi się zapach sianka, pierniczków i łamanego opłatka, a odświętnie ubrani uczniowie z niecierpliwością oczekują na udział w jasełkach. W tym roku program artystyczny dla szkoły podstawowej został przygotowany przez panią Anię Jędrzejewską, a dla gimnazjum przez panią Ewę Klaman i pana Arka Wnykowskiego. Uczniowie klas IV – VI wprowadzili nas w klimat świąt poprzez ukazanie biblijnej historii narodzenia Jezusa. Nie zabrakło więc Maryi i Józefa, aniołów, pasterzy oraz Trzech Mędrców. Natomiast widzowie w gimnazjum obejrzeli musical, który efektownie i na nowo przybliżył ponadczasowe wartości zawarte w „Opowieści wigilijnej” Charlsa Dickensa.
        Ten wyjątkowy dzień był także doskonałą okazją do wręczenia uczniom Pochwał Dyrektora Szkoły, którzy w ostatnim roku w sposób szczególny angażowali się w działania na rzecz osób potrzebujących oraz wspierali ideę wolontariatu. W gronie wyróżnionych osób znaleźli się: Agata Grochowalska, Cecylia Wądołowska, Julia Kafka, Weronika Lemańska, Kamil Długoborski, Miłosz Gajewski i Błażej Zwolankowski. Na zakończenie dnia słowa pozdrowień i świątecznych życzeń skierował do całej społeczności szkolnej ks. proboszcz Jarosław Ciechanowski oraz ks. Marcin Jędraszek.

Obejrzyj galerię zdjęć - SP.
Obejrzyj galerię zdjęć - gimnazjum.

Jan Kalinowski