Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

05.04.2019 r. w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, kształtowanie nawyków właściwego uczestniczenia w ruchu drogowym oraz propagowanie kultury komunikacyjnej wśród dzieci i młodzieży. Do tegorocznego turnieju stanęły w komplecie wszystkie reprezentacje szkół podstawowych z gminy Łysomice. O najlepsze miejsca drużynowe walczyło 28 uczniów. Zawody składały się z dwóch etapów, najpierw wszyscy rozwiązywali test wiedzy o ruchu drogowym, a następnie odbyła się jazda na rowerowym torze przeszkód. Punktacja końcowa była sumą punktów z testu i jazdy. Nad poprawnym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Jan Czyżniewski i p. Marek Komuda- pracownicy UG w Łysomicach oraz p. Tomasz Ruciński. Zwycięzcą konkursu w kategorii uczniów starszych okazała się drużyna z Łysomic w składzie: Agata Grochowalska, Kacper Lewicki i Jakub Dunajski. Zespół uczniów z młodszych klas: Judyta Pstrąg, Wiktoria Drozdowska, Hubert Zubik i Igor Wojciechowski także zajął I miejsce pokonując swoich kolegów z sąsiednich szkół.

Obie zwycięskie drużyny z naszej szkoły będą reprezentować gminę Łysomice na eliminacjach powiatowych konkursu 27 kwietnia w Górsku. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w turnieju, a zwycięzcom gratulujemy!

Barbara Zadrożna

 Obejrzyj galerię zdjęć