Małe i duże szlachetne serca !

         Od pięciu lat społeczność Zespołu Szkół nr 1 w Łysomicach włącza się do charytatywnej akcji „Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom, które z niezawinionych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Jest to inicjatywa, dzięki której w całym kraju tysiące rodzin - osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych – otrzymuje wsparcie.


        W tym roku, we współpracy z Przedszkolem „Jelonek” w Papowie Toruńskim pomogliśmy panu Włodzimierzowi, który po śmierci żony samotnie wychowuje dwoje 10 - letnich dzieci. Dzięki ogromnej hojności uczniów i ich rodzin oraz nauczycieli, udało się spełnić wszystkie marzenia rodziny. W prawie 40 paczkach znalazła się żywność, słodycze, ubrania, zabawki, przybory szkolne, artykuły higieniczne, kosmetyki, a także kupon na opał ufundowany wspólnie przez szkołę i  łysomicki skład węgla „u MOSKALA”. Natomiast transport tak wielkiej ilości prezentów zapewnił pan Krzysztof Dembiński.
         Szlachetna Paczka przyniosła radość wszystkim zaangażowanym stronom: zarówno darczyńcom jak i obdarowanym. Pan Włodzimierz i jego dzieci byli wzruszeni i zachwyceni prezentami. Przekazując potrzebującym wsparcie materialne, w szkole i przedszkolu zrealizowaliśmy ideę mądrej pomocy. Po raz kolejny uczniowie oraz przedszkolaki i ich najbliżsi udowodnili, że mają ogromne, szczere serca. Dzięki ich pomocy obdarowani poczuli się szczęśliwi, a to najpiękniejsze, co można dać drugiemu człowiekowi szczególnie w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Barbara Zadrożna/ Jan Kalinowski