XXIV FINAŁ WOŚP

24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Wiele przygotowań, mnóstwo osób zaangażowanych w pracę na rzecz fundacji WOŚP. W tym roku, w dniu finału, na ulice wyruszyło z ramienia naszej szkoły 40 wolontariuszy, a ze sztabu łysomickiego 60. Wolontariusze wykonali bardzo ciężką pracę pobijając rekord z poprzednich lat. Najwięcej pieniędzy w puszcze miał Kacper Kożuchowski - ponad 2200 zł, a średnio każdy wolontariusz zebrał prawie 460 zł.

W tym roku po raz pierwszy cała impreza odbywała się na sali gimnastycznej, na której zorganizowana była scena, kawiarenka i stoiska promocyjne. Program jak zwykle był bardzo bogaty. Spotkanie otworzyła pani dyrektor Hanna Rucińska, która powitała mieszkańców, przedstawiła nową szefową Sztabu Łysomice - panią Kamilę Wilczyńską i prowadzących Ewę i Marcina Klaman, którym asystowała Agata Wiśniewska oraz agencja artystyczna ART SHADOW. Następnie rozpoczęły się występy artystyczne i licytacje. Jako pierwszy zaprezentował się zespół The Dream, później absolwentki ZS nr 1 w Łysomicach Wiktoria Konklewska i Oliwia Wasiniak. Swoje umiejętności pokazała grupa taneczna Killa Crew z łysomickiego Klubu Fitness Endorfina, w której tańczą dziewczęta z naszego gimnazjum. Po raz szósty na naszej scenie prezentowała się Monika Mięsikowska oraz podziwialiśmy kolejny pokaz freerun. Mogliśmy obejrzeć taniec towarzyski w wykonaniu ucznia naszej szkoły Olafa Frankowicza z Klaudią Radtke oraz występ pary z klubu Dance & Dance z Torunia. Wystąpił również chór Pod Klonowym Listkiem, który do muzyki granej na żywo zaśpiewał znane kolędy. Gwiazdą wieczoru był zespół Shadow. Nie zabrakło również sportowców z regionu, których na nasz finał zaprosił pan Michał Koszytkowski. Fani sportu mogli spotkać się m.in. z zawodnikami i trenerami Stali Toruń, laskarzami Pomorzanina, zawodnikami KS Get Well Toruń, Towarzystwa Żużlowego Speedwey i klubu No Limits Team MMA. Dodatkowo zorganizowano stoisko Klubu PCK HDK w Ostaszewie i stoisko promujące zdrowy styl życia Klubu Fitness Endorfina. W czasie trwania festynu można było w zorganizowanej prze Radę Rodziców kawiarence skosztować domowych ciast upieczonych przez rodziców naszych uczniów, pierogów przygotowanych przez członkinie łysomickiego stowarzyszenia Markus oraz smakowitego bigosu przyrządzonego przez panie kucharki.

W Łysomicach licytowano wiele atrakcyjnych przedmiotów m.in. obrazy, dywany, garnitur, gadżety sportowe i WOŚP, torty, różnorodne vouchery. W tym roku mieliśmy nawet zasilacz prądotwórczy i tradycyjnie cebulę i ziemniaki. Można było wylicytować przygotowaną przez stowarzyszenie Krok w przód kolorowankę, którą w czasie trwania finału malowały dzieci.

Około 19.30 rozpoczęła się finałowa licytacja Kryształowego Serca, której towarzyszyło wiele emocji. Do „walki” o jego zdobycie przystąpiły dwie rodziny: państwa Opalińskich i Rozwadowskich. Ostatecznie Kryształowe Serce wylicytowała za niebagatelną sumę 8 600 zł Ola Rozwadowska z rodziną. Na zakończenie było Światełko do nieba, czyli pokaz fajerwerków. W sztabie praca trwała jednak nieco dłużej. Wspólnie z Paniami z Banku Spółdzielczego w Łysomicach zliczaliśmy zgromadzone pieniądze.

Dziękujemy każdemu za wsparcie działań WOŚP; władzom samorządowym, sponsorom, stowarzyszeniom, służbom mundurowym, nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom, rodzicom, naszym absolwentom, artystom, sportowcom i licznie zgromadzonym mieszkańcom. To dzięki Wam w czasie finału mogliśmy zorganizować wiele atrakcyjnych występów, spotkań i oczywiście licytacji, poprzez które zbieraliśmy pieniądze na pediatrię i osoby starsze. W sumie do fundacji przekazaliśmy 41 682,88 zł, w tym wolontariusze 18 293,47zł, licytacje 20 800,00zł, kawiarenka 2 589,41 zł. Natomiast łącznie do sztabu zarejestrowanego w ZS nr 1 w Łysomicach wpłynęło 60 687,69 zł.

W imieniu Fundacji WOŚP jak i swoim mówimy wielkie DZIĘKUJEMY!!!  

Do zobaczenia za rok! Sie Ma!

Obejrzyj galerię zdjęć.

Beata Dembińska