Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…

Zgodnie z tradycją naszej szkoły ostatni dzień przed świętami ma charakter uroczystej refleksji nad Bożym Narodzeniem. Ten czas jest magiczny, ponieważ atmosfera w szkole jest typowo świąteczna, gdyż zamiast tradycyjnych lekcji w szkole odbywa się wigilia szkolna oraz klasowa.


Pierwszą częścią wspólnego świętowania był udział wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły w przedświątecznym przedstawieniu. W tym roku uczniowie przygotowali „Opowieść wigilijną”, która w sposób teatralny przypomniała nam o tym jak wielkie znaczenie ma dla nas okres Bożego Narodzenia. Obserwując głównego bohatera, który zatracił wiarę i skupił się tylko na życiu doczesnym mogliśmy podjąć refleksję nad naszym codziennym życiem. Jest to ważne, ponieważ zdarza się, że zbyt często koncentrujemy się na rzeczach materialnych oraz na tym, co tylko doczesne zapominając o duchowości i sensie nadchodzących świąt. Uczniowie wcielający się w rolę bohaterów spektaklu w mistrzowski sposób przedstawili życie i zagubienie głównego bohatera. Wizyta trzech duchów: przeszłości, teraźniejszości i przyszłości spowodowała u niego refleksję nad swoim życiem opartym na materializmie i egoizmie. Byliśmy świadkami jego nawrócenia i duchowej przemiany, co pozwoliło nam zastanowić się nad naszym podejściem do świąt Bożego Narodzenia oraz narodzonego Emmanuela. Dzięki przedstawieniu zostaliśmy wprowadzeni w klimat świętowania narodzenia Dzieciątka Jezus. W przerwach poszczególnych scen chór szkolny wraz z Panią Dorotą Hłostą zaśpiewał piosenki świąteczne oraz tradycyjne kolędy. Na zakończenie przedstawienia piosenkę „Mad World” w angielsko - polskiej wersji zaprezentowała Pani Dorota Żak.
Po przedstawieniu życzenia złożyli wszystkim Pan i Pani Dyrektor a także przybyły specjalnie na tę uroczystość proboszcz naszej parafii ks. Jarosław Ciechanowski.
W tym dniu uczniowie uczestniczyli również w zorganizowanych wraz z wychowawcami i rodzicami spotkaniach opłatkowych.
Został rozstrzygnięty także konkurs na najładniejszy świąteczny wystrój klasy. Wyniki przedstawiają się następująco:

Klasy młodsze: I m-ce - klasa 2a
II m-ce - klasa 2b
III m-ce - klasa 3
Klasy starsze: I m-ce - klasa 3b gim.
II m-ce - klasa 5b i 8a
III m-ce - klasa 6b
Wyróżnienia - 6a i 5a

Arkadiusz Wnykowski